MEŽONĪGĀ UN KONTRASTIEM BAGĀTĀ MELNKALNE

Mežonīga, krāšņas dabas un kontrastu bagāta, kā arī civilizācijas nesabojāta - tāda ir Melnkalne, kas tiek dēvēta arī par Adrijas jūras pērli!

Nelielā Balkānu valsts robežojas ar Serbiju, Horvātiju, kā arī Bosniju un Hercegovinu, taču tai piemīt arī kaut kas „ itālisks un albānisks”. Melnkalne atrodas tikai 500 km attālumā no Romas un ir viena no visvairāk uz dienvidiem izvietotajām valstīm pašā Eiropas centrā. Līdz ar Melnkalnes un Serbijas atdalīšanos un kļūšanu par patstāvīgām valstīm 2006. gada jūnijā, noslēdzās bijušās Dienvidslāvijas sairšana.
Melnkalnes oficiālā galvaspilsēta ir Podgorica, bet vēsturiskā – Cetiņe. Ap 14000 km2 lielajā teritorijā, ko apdzīvo tikai 670000 iedzīvotāju, tūristus valdzinās neskartā daba un bagātīgās vēstures liecības. Nekur citur pasaulē tik nelielā teritorijā nevar atrast tādu civilizācijas nepārveidotas dabas daudzveidību. Šeit ir gan augsti kalni ar dziļām aizām un dzidriem kalnu ezeriem valsts ziemeļos, gan brīnišķīgas pludmales dienvidos, no kurām Kotoras līcis ir iekļauts 20 pasaules skaistāko līču sarakstā.

VIESNĪCA
Montenegro Beach Resort, 4*, HB
Lieliska viesnīca, kas atrodas pašā Adrijas jūras piekrastē, Bečiči līča krastā, ko iekļauj gleznaini, mežiem apauguši kalni. Pa promenādi gar jūras piekrasti var aiziet līdz pašam populārākajam Melnkalnes kūrortam - Budvas pilsētai, kas atrodas apm. 2 km attālumā. Blakus viesnīcai atrodas pietura autobusam, kas aizvedīs līdz pilsētai 10 minūšu laikā.
Viesnīcas ērtajās istabās atrodas viss viesiem nepieciešamais: gaisa kondicionieris/ apkure, seifs, fēns, minibārs, bezmaksas WI-FI. Viesnīcai līdzās atrodas tai piederošā pludmale ar bezmaksas saules sargiem, sauļošanās gultām un dvieļiem. Viesnīcas viesi var peldēties iekšējā un ārējā viesnīcas baseinā, izmantot sporta zāli, fitnesa centru, saunu, džakuzi, kā arī solāriju un masāžas pakalpojumus par papildus samaksu. Viesnīcā ir vieta tiem, kas vēlas spēlēt galda tenisu vai biljardu, kā arī bērnu rotaļu laukums.
Brokastis un vakariņas var nobaudīt viesnīcas restorānā, bet dzērienus- bārā.
Tiem, kuri vēlas pie viesnīcas novietot automašīnu, tiek piedāvāta bezmaksas stāvvieta.
*Ceļojuma komplekta cenā iekļautas brokastis un vakariņas!
*Rezervējot ceļojuma komplektu līdz 15.09, brokastis iebraukšanas rītā 1. novembrī bezmaksas!


Ceļojuma datumi: 01.11. - 04.11.2018.

LIDOJUMS + VIESNĪCA - 529 EUR
LIDOJUMS - 349 EUR

Lidojums:
01.11.2018.
Rīga 04:20 - Podgorica 06:00
04.11.2018.
Podgorica 21:45 - Rīga 01:30
*Atļautais bagāžas apjoms: 6 kg rokas bagāža + 15 kg reģistrētā bagāža.

Transfēra laiki lidosta - viesnīca - lidosta:
01. novembris, plkst. 06:00 no lidostas uz viesnīcu (transfēra ilgums ~ 1h 15 min)
04. novembris, plkst. 18:30 no viesnīcas uz lidostu (transfēra ilgums ~ 1h 15 min)

*Pirmā iemaksa TIKAI 140 EUR! Ceļojuma komplekta cenā iekļautas brokastis un vakariņas!
**Rezervējot līdz 15.09, brokastis iebraukšanas rītā 1. novembrī bezmaksas!
EKSKURSIJAS

01.11.2018.
Budvas, Kotoras, Ņegusi un Cetiņes apskates ekskursija - 75 EUR
09:00 no viesnīcas.
Pirmo dienu Melnkalnē uzsāksim ar Adrijas jūras kūrorta Budvas vecpilsētas apskati. Pēc tam dosimies uz Cetiņes pilsētu – bijušās Melnkalnes karalistes galvaspilsētu, valsts vēstures un kultūras mantojuma centru. 
Šeit mēs apskatīsim Karaļa Nikolasa pili un veiksim īsu pastaigu pilsētas centrā. Tad dosimies augšup kalnos, kur apmeklēsim nelielu ciematiņu Ņegusi, kur dzimusi viena no ievērojamākajām personām Melnkalnes vēsturē – valdnieks, bīskaps un dzejnieks Ņegos. Ciematā mums tiks piedāvātas mājās gatavotas uzkodas un glāze vietējā vīna.
Pēc tam pa veco serpentīnveidīgo ceļu brauksim lejup uz Kotoru – pilsētu, kas atrodas pie tāda paša nosaukuma jūras līča, kas atzīts par vienu no skaistākajiem pasaulē. Kotoras vecpilsēta radīta 12. -14. gs. un ir labi saglabājusies. Ne velti viduslaiku arhitektūras un neskaitāmo kultūras pieminekļu dēl, Kotora ir iekļauta UNESCO pasaules vēsturiskā mantojuma sarakstā. Te apmeklēsim Sv. Trifona katedrāli. Kotorā arī pusdienosim un tiks dots nedaudz brīva laika.
Ekskursijas ilgums ~ 9 stundas
Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, uzkodas Ņegusi ciematā, tūristu nodoklis Cetiņes pilsētā, ieejas maksa Karaļa Nikolasa pilī Cetiņē un Sv. Trifona katedrālē, pusdienas ( ūdens un vīns iekļauts).

02.11.2018.
Ekskursija uz Albāniju - 65 EUR
Šīs ekskursijas laikā būs iespēja apmeklēt Melnkalnes kaimiņvalsti Albāniju, kas lepojas ar bagātu vietējo kultūru un tradīcijām, bet 50 gadus bija izolēta no pārējās pasaules. Mūsu ceļš vedīs gar Adrijas jūras krastu garām pilsētām Petrovac, Bar un Ulciņ- vistālāk uz dienvidiem atrodošos Melnkalnes pilsētu, kurā sajaukušās Eiropas un Austrumu kultūras. Tālāk brauksim gar ciematiem, ko pārsvarā apdzīvo albāņi.Pēc robežas šķērsošanas dosimies uz cietoksni Rozafa, kas uzbūvēts trīs upju ielokā. Pēc tam mūsu ceļš vedīs uz Skadaras pilsētu, kas atrodas tāda paša nosaukuma ezera krastā. Skadara ir sens tirdzniecības centrs ar viduslaiku cietoksni. Šeit mēs apmeklēsim arheoloģijas muzeju, viduslaiku cietoksni un Bronzas laikmeta apmetnes atliekas. Pirms atgriešanās Melnkalnē, nobaudīsim tradicionālas albāņu pusdienas restorānā.
Ekskursijas ilgums ~ 9.5 stundas.
Svarīgi: Ekskursijā jāņem līdzi pase!
Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša pavadošā gida pakalpojumi, vietējā gida pakalpojumi Albānijā, pusdienas (ūdens un vīns iekļauts), ieejas maksa Rozafas cietoksnī.

03.11.2018.
Ekskursija "Melnkalnes mežonīgais skaistums" - 65 EUR
08:00 no viesnīcas.
Šīs dienas ekskursija mūs aizvedīs dziļi Melnkalnes vidienē - ar brīnišķīgiem zaļu mežu klātiem kalniem, straujām upēm un dziļiem kanjoniem. Dodoties kalnos, baudīsim pasakainos skatus uz Adrijas jūras piekrasti, pabrauksim garām Melnkalnes galvaspilsētai Podgoricai un turpināsim ceļu pa elpu aizraujošo Morakas upes kanjonu.Viesosimies Morakas klosterī, kam bija nenovērtējama nozīme valsts vēsturē. Virzoties dziļāk Melnkalnes vidienē, sasniegsim vienu no tīrākajām Eiropas upēm Taru, kuras kanjons ir otrais dziļākais pasaulē ( aiz Kolorado).
Ekskursiju turpināsim pa Durmitora Nacionālā parka teritoriju un apstāsimies pie slavenā Durdeviča Tara tilta. Šeit mums būs neliela pastaiga, pēc kuras dosimies atpakaļceļā, kas vedīs gar Žabljakas pilsētu 1456 m augstumā virs jūras līmeņa.
Ekskursijas ilgums ~ 12 stundas.
Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, pusdienas (vīns un ūdens iekļauts), ieejas maksa Morakas klosterī un Durmitora Nacionālajā parkā.

04.11.2018.
Ekskursija pa Kotoras līci - 60 EUR
Ekskursija domāta tiem, kas vēlas pavadīt jauku dienu jūrā, izpētot vistālāk uz dienvidiem esošo Eiropas fjordu. Ceļojuma sākumā dosimies Tivatas pilsētas virzienā, pa ceļam apskatot Porto Montenegro jahtu piestātni un apstājoties kafijas pauzē. Tālāk dosimies ar kuģītī. Tas mūs vedīs pa brīnišķīgo līci, ko ielenc augsti kalni. Izbrauksim cauri Veriges šaurumam un garām nelielām piekrastes pilsētiņām – Lepetani, Stoliv, Prcaņ, Muo uz Perastu. Tad īsā braucienā sasniegsim Kotoras līča vidu, kur apstāsimies pie mazas saliņas Our Lady of the Rocks, lai apskatītu 17. gadsimtā būvētu baznīcu, kura greznota ar slavenā vietējā baroka laika mākslinieka Tripo Kokolja 68 gleznotajām freskām. Pēc tam atgriezīsimies Perastas pilsētiņā, kur nobaudīsim pusdienas.
Ekskursijas ilgums ~ 7 stundas.
Cenā iekļauts: transports ( autobuss un kuģītis), krieviski runājoša gida pakalpojumi, pusdienas (vīns un ūdens iekļauts), ieejas maksa Our Lady of the Rocks baznīcā.

REZERVĒ CEĻOJUMU UZ MELNKALNI ŠEIT© Ceļo ar Stilu
+371 26870269 | ilze@celoarstilu.lv

 .