MADAGASKARA (NUSI-BE)
Neaizmirstamas ainavas, smilšu pludmales, kristāldzidrais Indijas okeāns, palmas un neparasta daba - tāda ir Madagaskara! Mēs aicinām Jūs piedalīties ceļojumā uz valsti, kur dzīves ritums ir "mora mora" – nesteidzoties un bez stresa!

Piedāvājam atpūtu Nusi-Be salā pie Madagaskaras 2019. gada vasaras sezonā! Tiešais lidojums no Rīgas uz brīnišķīgu vietu, kuru vēl nav skāris masu tūrisms, bet kas spēj piedāvāt kvalitatīvu un vienreizēju atpūtu!
Agrās rezervācijas akcija līdz 31.12.2018.

Šobrīd paredzētie lidojumi no Rīgas (uz 8 vai 15 dienām):
30.05.2019., 06.06.2019., 13.06.2019. 

ORANGEA, 3*+, AI - no 1379 EUR
Piemērota romantiskai atpūtai. Atrodas tropiskajā dārzā, pie smilšu pludmales. Ir baseins ar bāru.

VANILA & SPA, 4*, FB+ - no 1399 EUR
Piemērota atpūtai divatā. Blakus smilšu pludmalei. Eksotiska dārzs, baseini ar skatu uz okeānu, SPA centrs.

ROYAL BEACH, 4*+, AI - no 1469 EUR
Ideāls variants ģimenēm, ir mini klubs un animācijas bērniem. Blakus garai un smilšainai pludmalei, eleganti numuri, ūdenssporta veidi.

PALM BEACH RESORT & SPA, 4*, AI soft - no 1479 EUR
Moderna viesnīca tieši pie plašas pludmales, brīnišķīgas ainavas, teicams serviss.

ANDILANA BEACH RESORT, 5*, AI - no 1699 EUR
Atrodas tiešā 2 pludmaļu tuvumā. Aktīva atpūta, bagātīgi aprīkota sporta bāze, restorāns jūras klints malā, profesionāls serviss.

Cenā iekļauts:
- tiešais lidojums Rīga - Nusi Be - Rīga;
- transfērs lidosta - viesnīca - lidosta;
- izmitināšana izvēlētajā viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas veidu;
- tūroperatora pārstāvja pakalpojumi.
*Cenas norādītas "sākot no" 1 personai divvietīgajā numurā un var mainīties.

10 IEMESLI, KĀPĒC DOTIES UZ MADAGASKARU:
1) Lemūri;
2) Unikāla daba;
3) Niršana, snorkelings un peldēšana kopā ar bruņurupučiem;
4) Ainavas;
5) Brīnišķīgas pludmales;
6) Eksotiska un krāsaina flora;
7) Vaniļa un citas eksotiskās garšvielas;
8) Lietusmeži;
9) Draudzīgi vietējie iedzīvotāji;
10) Fascinējoša kultūra.

Dodies uz lemūru un brīnišķīgas dabas un kultūras salu Madagaskaru kopā ar mums!
Plašāka informācija un rezervēšana, rakstot uz e-pastu ilze@celoarstilu.lv.

Nusi-Be paradīzes pludmaļu sala atrodas uz ziemeļrietumiem no Madagaskaras, tās nosaukums tulkojumā nozīmē "Lielā sala". Pateicoties pasakainajām pludmalēm un brīnišķīgajai dabai, to ir iecienījuši tropiskās atpūtas cienītāji. Šeit pieejamas arī ekskluzīvas viesnīcas, var nodarboties ar niršanu, snorkelēšanu vai arī apmeklēt tuvākās salas, lai gluži vienkārši baudītu sauli un okeānu. Salas galvaspilsēta ir rosīgā Elvila, kur atrodas kafejnīcas un veikali. Nusi-Be dārgums ir brīnišķās tropu pludmales (populārākās no tām – Ambatloaka, Madirokeli un Andilana). Okeāna paisumu ietekmē, kas atkārtojas ik diennakti, ūdens vairākas stundas pārklāj pludmales. Salas iekšzemē skatam paveras kafijas, vaniļas, kakao, kanēļa, īlangīlanga un citu garšvielu plantācijas. Nusi-Be otrs nosaukums ir „Garu sala”.

Blakus Nusi-Be atrodas arī citas dažāda lieluma salas (malgašu valodā: nusi), kuras ietver koraļļu rifi. Jūs varat doties uz neapdzīvoto salu Nusi Tanikeli, kur ir brīnišķīgs koraļļu rifs un daudz dažādas krāsainas zivtiņas, kas atšķiras gan izmēru, gan arī formas ziņā – tā ir lieliska vieta niršanai un snorkelēšanai. Vērts ir apmeklēt arī Nusi Komba – Lemūru salu, kuras pūkainie iemītnieki tā vien gaida, kad kāds viņus pacienās ar banāniem. Nusi Iranža aicina tūristus baudīt gleznainos skatus un sastapt bruņurupučus.

Madagaskaras virtuves pamats ir rīsi, salas dienvidos arī manioka un batātes, ziemeļos – kokosrieksti. Ēdienus gatavo gan no gaļas, gan arī no jūras veltēm. Populārs ēdiens ir ravitoto – sagrieztas maniokas lapas ar riekstiem un liellopu gaļu. Bieži desertā tiek pasniegti augļi ar vaniļas piedevām: mango, papaijas, līčijas, banāni un daudzi citi.

Madagaskaras nacionālais alkoholiskais dzēriens ir rums. Toaka – gasi – vietējais rums no cukurniedrēm, kas var būt arī aromatizēts, piemēram, ar kanēli vai vaniļu. Nedaudz vājāks ir līčijas liķieris, populārais trembo – palmu vīns. Alus te ir pārmērīga greznība, tādēļ to dzer tikai svētkos.

Madagaskaras lemurs – viens no salas simboliem un kas vairāk kā tikai jauks dzīvnieks. Salās dzīvo vairāk nekā 50 lemūru veidu: sākot ar mazajiem peļu lemūriem, kuri sver aptuveni 50 gramus, vari lemūriem, kas sver aptuveni 5 kg, līdz pat indri un sifakas lemūriem, kuru svars var būt pat 10 kg. Lemūri māk dejot, radīt neparastas skaņas, veikt pārsteidzošus akrobātiskus trikus un diedelēt banānus no tūristiem, jo ir veģetārieši. Vietējie iedzīvotāji uzskata, ka lemūros ir iemiesojušies senču gari, tāpēc tie ir fadi – tabu. Tos nedrīkst nogalināt, baidīt, dzīt prom, taču tos drīkst barot (ar banāniem). 

Ko atvest no Nusi-Be kā suvenīrus uz mājām? Ir vērts iegādāties brīnišķīgus koka izstrādājumus: skulptūras, miniatūras automašīnas, kā arī lieliskus audumus: batikas, izrakstītus galdautus un aizkarus, pareo, tradicionālos malgašu tērpus, otrreizējās pārstrādes ražojumus, kā arī blociņus, kārbas, roku darba papīra pastkartes. Jauks suvenīrs būs arī dažādas garšvielas: vaniļa, pipari, kanēlis, krustnagliņas, kā arī ēteriskās eļļas, piemēram, populārā īlangīlanga eļļa. 

NODERĪGA INFORMĀCIJA
  • Lidojuma ilgums. Aptuveni 12,5 stundas (tiešais reiss).
  • Vietējais laiks. Latvijas laiks plus 1 stunda.
  • Gids. Tūristus apkalpo tūrisma firmas pārstāvis, viņa kompetencē ir ietverta palīdzības sniegšana ielidošanas un izlidošanas laikā, uzturēšanās laikā, kā arī pierakstot gribētājus uz vietējām ekskursijām.
  • Vīzas. Ir nepieciešamas. Latvijas Republikas pilsoņi un nepilsoņi tūrisma vīzu, kas ir spēkā 30 dienas (ieskaitot iebraukšanas un izbraukšanas dienu), var saņemt Nusi-Be lidostā. Vīzas saņemšanas sakarā nepieciešamie dokumenti: pase, kas ir derīga vismaz 6 mēnešus no atgriešanās datuma ar 3 neaizpildītām lapām, atgriešanās biļetes apliecinājums. Lidostā nepieciešams aizpildīt vīzas saņemšanas veidlapu, kā arī migrācijas kartes iebraukšanas sakarā. Vīzas cena: aptuveni 35 EUR.
  • Klimats. Tropiskais, lietus sezona: no decembra līdz martam.
  • Vakcīnas. Ierodoties Madagaskaras teritorijā, nav nepieciešamas vakcīnas, taču Veselības aizsardzības ministrija rekomendē veikt vakcinēšanos pret dzelteno drudzi, A un B hepatītu, difterītu, stingumkrampjiem un poliomielītu. Mēs rekomendējam veikt pretmalārijas profilaksi. Nepieciešams nodrošināties ar pretodu līdzekļiem. Klientiem, kuri 6 dienas pirms ielidošanas Madagaskarā bija apmeklējuši valsti, kur plosās dzeltenais drudzis, nepieciešams būt vakcinācijas pret dzelteno drudzi apliecinājumam. Dzeltenā drudža skarto valstu saraksts ir pieejams šajā interneta vietnē: http://www.who.int/ith/ITH_Annex_I.pdf.
  • Pludmales. Baltas smiltis, kristāldzidrs ūdens. Madagaskarai raksturīgi Indijas okeāna paisumi lielās amplitūdās.
  • Vietējās ekskursijas. Veic vietējās tūrisma aģentūras saskaņā ar pašu noteiktajiem noteikumiem. Ekskursiju norisi nodrošina pietiekams gribētāju skaits, ja tas tā nav – ekskursijas nenotiek.


© Ceļo ar Stilu
+371 26870269 | ilze@celoarstilu.lv

 .